KAN: Aktivna komponenta: Azot (N) 27 +/-0.5%;
Formulacija: granule za direktnu primjenu
Primjena:
Primjenjuje se preko zemljišta, za prihranjivanje, u kolicini od 200-500 kg/ha, u zavisnosti od plodnosti zemljišta i biljne vrste.
Primenjuje se u toku vegetacije, ravnomjerno po cijeloj površini (u ratarskoj i povrtarskoj proizvodnji) ili u redove–trake (u voćarskoj i vinogradarskoj proizvodnji).
Moze se rasturati ručno ili traktorskim rasipačima (u ratarstvu i povrtarstvu).
U toku godine može se primjeniti 2-3 puta, u fazi intenzivnog porasta biljaka.
Đubrivo KAN
je fizioloski neutralno djubrivo. Može se mješati sa svim fosfornim i kalijumovim đubrivima i primjenjivati predsjetveno ili za prihranu.
Naročito povoljno utiće na sadrzaj belančevina u žitaricama (povećava njihovu hranljivu vrijednost). Proizvodi se u obliku granula, veličine od 1 - 5 mm, sa sadrzajem vlage od 0,5% - 1%.
O proizvođaču
Da je lukavački KAN daleko najkvalitetnije đubrivo u našem regionu potvrdili i rezultati prezentirani na oglednim poljima, kao jedinstvenom projektu testiranja proizvoda koji se vrše u Global Ispat Koksnoj Industriji d.o.o. Lukavac, saopšteno je iz ove kompanije.
Dan žetve, koji je uspješno organizovan već treću godinu za redom, pokazao je da je ovo događaj koji plijeni sve veću pažnju poljoprivrednih proizvođača, ali i struke i nauke. Kako su istakli i sami domaćini, cilj je da se, uz ispitivanje kvaliteta, na praktičnom primjeru pokaže koje su to prednosti korištenja domaćeg đubriva prilagođenog naročito kiselim zemljištima kakva su naša, te kako postići pozitivne uticaje na tlo koji znače manji trošak, a bolji i veći prinos. Prošle godine, poseban akcenat je stavljen na sušu koje je ostavila ogromne posljedice poljoprivrednicima širom zemlje, a gdje su se ponovo pokazale sve prednosti korištenja visokokvalitetnog lukavačkog KAN-a.
-Mi ne možemo uticati na vremenske nepogode, ali možemo maksimalno smanjiti njihov uticaj na kvalitet i kvantitet roda. Pravilnom upotrebom našeg đubriva zemljištu, odnosno biljkama, dajemo sve neophodne hranjive materije za njihov pravilan rast. Suša i mraz mogu da ostave nepopravljive štete i njih ne možemo potpuno spriječiti, ali ako biljka na vrijeme usvoji sve što joj je potrebno za njen neometan razvoj, čime postaje stabilnija i otpornija, te štete se mogu znatno umanjiti – kazao je prof.dr. Goran Perković, stručni saradnik i konsultant u GIKIL-u. (izvor: Bportal.ba)